Jedwabna poszewka na poduszkę silk.pl to wspaniały lek na piękną skórę i włosy

Pierwszy raz czytałem o właściwościach jedwabnych poszewek od kogoś w recenzjach. Autor mówił o zaletach jedwabiu do włosów, podobno jedwab nie uszkadza włosów i nie „wyciąga” z nich wilgoci. Zainteresowało mnie, ale nie zmotywowało mnie do zakupu … Dopóki nie zacząłem mieć problemów ze skórą, a przy następnej recenzji nie dowiedziałem się, że jedwab okazuje się mieć korzystny wpływ na suchą skórę.

Pisałem o nagłych problemach, które pojawiły się w tamtym roku, ponieważ ostatnie sześć miesięcy poświęcono walce z suchą skórą, która powodowała pojawienie się alergicznego kontaktowego zapalenia skóry i szybkiego wysychania. Teraz te problemy się skończyły, dzięki jedwabnym poszewką na poduszki. W końcu dowiedziałem się o wielu zaletach, które udało mi się przetestować na sobie, a jedno z nich okazało się jedwabną poszewką.

Ciągle budziłem się w nocy z tego z szczypiącą skórą, dziwne uczucie. Następnego chodzi o to, że bawełniana pościel wchłania wilgoć, a moja sucha skóra stała się jeszcze bardziej sucha po śnie. Nie od razu zrozumiałem, na czym polega problem, zmieniłem detergent, ale to nie pomogło. Kosmetyki nawilżające pomogły mi pozbyć się suchości – nie tak dawno pisałem recenzje o tym o kremie do twarzy. Ale nawet po zakończeniu leczenia skóra po śnie była nieco sucha i podrażniona.

W jednym cudownym momencie miałem już dość wszystkiego, a przy następnej sprzedaży na kupiłem sobie jedwabną poszewkę.

Poszewka występuje w kilku wariantach kolorystycznych, wszystkie są skromnymi pastelowymi odcieniami. Na stronie produktu możesz wybrać jeden z dwóch rozmiarów poszewek na poduszki: 60 x 60 cm i 70 x 70, a cena różni się tylko o parę złotych. W sklepie sprzedawcy są inne rozmiary (na przykład 50 x 70). Rozmiar mojej poduszki to 40×40 (w przybliżeniu), zamówiłem poszewkę w rozmiarze 40×50.

Poszewka na poduszkę wykonana jest z mieszanego materiału, jedna strona to 100% jedwab – Wybrałem białą poszewkę na poduszkę.

Zaważyło słowo „hipoalergiczny”, ponieważ moja skóra była bardzo wrażliwa.

Część tekstu z opisu jest co najmniej niejasna, na przykład co to jest „Momme” i „400 wątków”.

jedwabna poszewka na poduszke

Momme to miara gęstości tkaniny jedwabnej. Zwykle wynosi od 3 do 30 mm (im mniejszy, tym cieńszy). Szaliki nie są gęste, bardziej gęste (12-19) do pościeli, no cóż, ubrania są szyte z najgęstszego jedwabiu. Moja poduszka 19 mm jest idealna na jedwabną pościel.

„Liczba wątków” to zakrzywione tłumaczenie wyrażenia witryny „Liczba wątków”, co oznacza liczbę wątków na cal kwadratowy. Odpowiednio, im większa liczba nici, tym cieńszy jest sam wątek. 400 TC jest raczej wysokim wskaźnikiem, co oznacza, że ​​nić powinna być cienka, a sama pościel powinna być gęsta i aksamitna w dotyku.

Zamówienie zostało złożone w marcu, paczka dotarła bardzo szybko, w ciągu 2 dni w tak ładnym pudełku

Spanie na takiej poszewce jest przyjemnością, jest bardzo miękka i aksamitna, teraz nie budzę się w nocy z „mrowieniem twarzy”, a rano skóra jest piękna. Moja twarz wyrażała głęboką wdzięczność